Замовити дзвінок


Чому подорожчала нерухомість?

З початку року помітно подорожчали нові квартири.
За даними Державної служби статистики України, загальний ріст склав майже 13%.
Експерти впевнені, що новобудови в Україні будуть дорожчати ще кілька років – до тих пір, поки ціни не досягнуть рівня сусідніх європейських країн.
За словами столичних девелоперів, за півроку ціни на їх об’єкти зросли з 5 до 25%.
Згідно з аналітичним звітом City One Development, середня ціна первинної житлової нерухомості в столиці за шість місяців виросла на 16,2% до 705 доларів / кв.м.
В цілому по ринку найбільше зріс бізнес-клас + 22%, до $ 2252 / кв
Преміум (елітний) клас найменш, ціна збільшилася всього на 9% до $ 3571 / кв
Економ подорожчав на 15%, до 978 доларів за кв.м, а комфорт – на 17%, до 1205 доларів за кв.м.
Зростання цін у другому кварталі склав 9,3% – майже стільки ж, скільки нерухомість Києва додала за весь 2018 Рік (10%).
Експерти підкреслюють, що зростання цін в першу чергу пов’язаний з інфляційними процесами – подорожчанням будівельних матеріалів, комплектуючих, а також будівельно-монтажних робіт.
З початку року середнє зростання цін на будматеріали знаходиться в межах 12-15% в залежності від категорії.
З початку року середня динаміка зростання цін на будівельно-монтажні роботи знаходиться на рівні 10,5-12%.
Серед факторів, що безпосередньо впливають на вартість будівництва варто відзначити зростання цін на енергоносії, на які припадає до 70% вартості виробництва цементу.
Є й друга причина, яка на думку директора Агентства нерухомості “Новопечерські Липки” Володимира Горського є ключовою – це відкладений “аномальний” попит після 2020 року і зростання інвестиційного попиту через падіння річних ставок по депозитах з 10,5-11,5% в гривні в липні 2020 року до 7-7,5% в гривні в даний час.
Серед іншого, попит і ціни були підстьобнути доступнішою іпотекою, незавершеним процесом реформування SASI, можливими змінами в правилах оподаткування операцій з нерухомістю та необхідністю рефінансування зовнішнього боргу України як основного фактора, що визначає пов’язані з цим ризики. з довгостроковою валютної стабільністю.
Деякі експерти прямо називають законодавчі ініціативи парламентаріїв однією з причин зростання цін на житло.
Для ринку первинного житла червень став місяцем потрясінь. Основною причиною, яку можна назвати новим законопроектом про внесення змін до Податкового кодексу України.
Однозначно відреагував первинний ринок – медіанна первинна ціна виросла на 9%.
Якщо законопроект № 5600 буде прийнятий, це призведе до ще більшого зростання цін на нерухомість.
Нагадаємо, законопроект передбачає збільшення податків на купівлю-продаж нерухомості.
Наприклад, законопроект вводить ПДФО в розмірі 18% від суми від продажу третьої і наступних об’єктів нерухомості. Крім того, це також збільшує кількість угод на ринку нерухомості, що обкладаються ПДВ. Експерти прогнозують, що в результаті таких нововведень ціни на квартири можуть зрости на 20-30%, і я з ними згоден.
Залежно від місця розташування, формату, концепції комплексу в 2021 році новобудови в сегменті комфорт подорожчають на 22-25%, в бізнес-класі ціни виростуть на 24%, а в елітному сегменті в середньому на 41%.
І 14 вересня прийшла хороша новина – у Верховній Раді розглянули поправки до законопроекту № 5600 і прибрали норму про оподаткування.
На даний момент на ринку житлової нерухомості України спостерігається об’єктивна тенденція зростання цін. Наш сприятливий прогноз ризиків передбачає, що ця тенденція збережеться в цьому і наступному році.

Замовити дзвінок
Подробнее